| lucian007 a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu cum vand pe okazii.ro? am o cusca de rozatoare destul de maricica. Vreau sa imi spuneti daca se poate cum sa procedez la posta si cam ce taxa se percepe pentru transport.rasplatesc cu funa pentru cel mai exact raspuns

2 răspunsuri:
| WeLoveIceCream a răspuns:

Hey lucian007! Mai intai trebuie sa ai un cont pe okazii.ro.Apoi o sa gasesti in partea de sus a paginii un buton pe care scrie "vinde" (este intre butoanele de contul meu, inscrie-te, login si ajutor.).Dai acolo si urmezi pasii.alegi categoria, descrii produsul si ii pui un pret.de obicei taxa la posta se percepe in functie de greutatea coletului(cutiei cu produsul), adica poti plati de exemplu 3, 50 sau 10 lei.deci depinde de greutate. Si atunci cand adaugi produsul pe okazii o sa te intrebe prin ce modalitate. tu poti alege predare personala in orasul in care stai, curier sau prin posta, etc. Si o sa intrebe ce suma de bani iei pe acel transport, tu poti pune cat vrei tu, de obicei majoritatea pun 8 sau 10 lei.tu stii. Sper sa ti-am fost de ajutor! Bye!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa iti faci prima data cont, sa te inregistrezi cu adresa de e-mal si parola. Apoi intri in cont si postezi anuntul tau de vanzare la rubrica respectiva.Vei plati comision 2, 8% din valoarea ofertei castigatoare (adica din pretul de vanzare).Mai multe detalii despre comisioane poti afla aici
http://ajutor.okazii.ro/vanzare/taxe-si-comisioane
Succes!