| DenisIonut01 a întrebat:

Am gasit un porumbel jos la bloc ranit nu are o aripa e muscat pana la os, ce as putea sa-i pun acolo? ma gandeam la rivanol thinking

P. S nu am bani de veterinar ca il duceam...

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Panseaza-l si da-i cu rivanol(nu cu spirt sau apa oxigenata ca doare), tine-l intr-o cutiuta si dai paine sau malai de mancare si daca starea lui de sanatate este buna poti sa-l eliberezi.Succes!

3 răspunsuri:
| OrangeJuice a răspuns:

Du-l la Tazy Vet.Din cate stiu nu trebuie sa platesti.Dar suna inainte.

| Ella32 a răspuns:

Pentru cei care nu au bani sa mearga la veterinar cand gasesc porumbei raniti, va las adresa de mail a unui doctor de porumbei excelent, nu va costa nimic sa ii scrieti si va garantez ca este cel mai bun...eu am salvat multi porumbei cu ajutorul lui. Mailul lui este tratamenteporumbei@ymail.com

| Wh0Me a răspuns:

Pai :-? nici eu nu stiu unul ce sa zic tata are porumbei. da`i cu rivanol si da`i apa si mancare tine`l intr-o cutie ca se va reface depinde cum e pana :(. nu are un inel cu serie s`ar putea sa fie de la un zbor :D. Il poti anunta aici http://porumbel.net/porumbei-pierduti/ scrii datele daca vrei poate e al cuiva si il vrea inapoi.