| BabyPink a întrebat:

Salutare, am o nedumerire :d
Am un motan, o pisica si un motanel mititel[fatat in iunie]...
A venit motanul acasa intr'o zi, si am observat ca ii "curgeau balele". a stat vreo 2 zile murdar, cu bale la gura, nespalat, dar intr'un sfarsit si'a revenit. A 3'a zi era curat, spalat, aranjat.am trecut cu vederea chestia asta.
Peste vreo 2 zile am vazut ca pisica are bale la gura si era si murdara. a stat 3 zile de asemenea murdara si nespalata.Cand am vrut s'o duc la veterinar a 2'a zi, deja ii trecuse.
Si azi s-a intamplat cu motanelul. L'am vazut cu bale la gura

Ce se intampla?!
crying

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Pentru clarificare problemei este important sa duci motanul la veterinar si sa-i explici prin ce simptome a trecut si cum s-au manifestat. Intrucat este posibil sa fi fost in "calduri", este in acelasi timp posibil sa fie afectat de rabie (turbare) si atunci este riscant sa nu cunoasti nartura problemei pentru ca atat tu, cat si animalele tale de companie, puteti fi in pericol.
Nu lasa timpul sa treaca, actioneaza. Mult succes.

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi cu ei la veterinar.

| BabyPink explică:

@dyav0litza.
Ok happy

| BabyPink explică:

Scuzati de intarziere, am uitat sa va anunt :d
Se pare ca nu a fost nimic grav! #:-s

| dyav0litza a răspuns:

Sa stii ca chiar m-ai facut curioasathinking tine-ma te rog la curent

| mada12 a răspuns:

laughinglaughinglaughing Du-te si intreaba veterinarullaughing nu cred ca este grav.Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt simptome de rabie(turbare), care e extrem de periculoasa, atat pentru ei, cat si pentru tine. Du-te urgent cu ei la veterinar! Nu e de joaca! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt simptome de rabie(turbare), care poate fi extrem de periculoasa, atat pentru ei, cat si pentru tine. Du-te urgent cu ei la veterinar! Nu e de joaca! Numai bine!