| McCrush a întrebat:

Am un pui de iepurasi proaspat nascut... are doar 3 zile. Mama lui la abandonat si acum il hranesc eu cu lapte de capra natural cu seringa.Din cat in cat timp sa il hranesc?

4 răspunsuri:
| DjLayla a răspuns:

Pai de trei ori pe zi, asa ar trebui, trebuie sa o iei usor cu el, ar trebui sa-i lasi un bolusor mic de lapte dupa ce-l hranesti daca ii mai este foame.
este destul de bine sa-l hranesti cu lapte de capra pentru ca are mult mai multe proteine decat cel de vaca.
Laptele ar trebui sa nu prea aiba grasime multa.
Sa fie usor de digerat.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.
Iti urez multa bafta cu el.

| Michaelis a răspuns:

Pai de trei ori pe zi, asa ar trebui, trebuie sa o iei usor cu el, ar trebui sa-i lasi un bolusor mic de lapte dupa ce-l hranesti daca ii mai este foame.
este destul de bine sa-l hranesti cu lapte de capra pentru ca are mult mai multe proteine decat cel de vaca.
Laptele ar trebui sa nu prea aiba grasime multa.
Sa fie usor de digerat.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.
Iti urez multa bafta cu el.

| MisteriousGirl010 a răspuns:

Pai pana la varsta de 1 lunA caci atunci va manca IARBA, MORCOVI, VARZA, SALATA, MANCARE SPECIALA... fUNDA

| Raluka_Ralu_1996 a răspuns:

Puii de iepure au nevoie sa fie hraniti o singura data pe zi, dupa apus sau inainte de rasarit, dar sa nu le dai prea mult sau prea putin de mancare.