| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Cum e bine sa nasca o femeie? Prin cezariana sau natural? Mama a nascut natural.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Natural, daca nu sunt probleme care sa necesite cezariana, o interventie foarte hemoragica si cu riscuri...
Viitoarea mamica poate opta pentru nasterea in apa, e mai usoara pentru nasterea pe cale naturala!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Indiscutabil natural atata timp cat nu sunt probleme.

mira
| mira a răspuns:

Natural. Cezariana este o operatie care aduce un anume disconfort. Mira

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru mama cred ca natural pentru ca isi revine repede si poate avea grija de copil... Dupa cezariana ca dupa orice operatie recuperarea este mai de durata.
Pentru copil cred ca prin cezariana pentru ca nu face niciun efort la nastere.

| DenissaDeea a răspuns:

Eu cred ca natural/mai ales daca ai la nastere un medic foarte bun/atata timp cat nu ai probleme de sanatate, in cazul in care ai probleme de sanatate si nu poti sa nasti natural atunci se apeleza de urgenta la cezariana.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Pai depinde... daca intervin probleme la nastere e bine prin cezariana dar daca nu sunt probleme natural ca prin cezariana o sa doara dupasad

| miry a răspuns:

Eu n-am nascut nici o data dar din auzite am inteles ca e mai bine sa nasti normal sau natural cum ziceti voi pentru ca te refaci mai repede si poti sa maio nasti de cate ori vrei tu cati copiii vrei pe cand la cezariana al 3 copil e deja un risc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine natural de accea se numeste si natural
prin cezariana nasti mai bine daca are vreo problemo copilul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural, ca te refaci mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural