| Începătorul988 a întrebat:

Salutare. Cum imi pot invata catelusa sa mearga in lesa in fata mea? Nu-i prea desteapta, se pune-n c*r si roade lesa.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nici intr-un caz nu trebuie Wa meargă în fata, ci in dreptul piciorului tau stâng. Cu o simpla căutare pe Youtube găsești o grămadă de exemple edificatoare despre cum se învață mersul in lesa. Nu este cazul sa apelezi la un dresor pentru atâta lucru.

| Începătorul988 explică (pentru regis):

Cum caut? Nu ma pricep la cainii.

| regis a răspuns (pentru Începătorul988):

Căuta de exemplu "invățarea câinelui in lesa".

| Diana4you97 a răspuns:

Presupun că nu te pricepi la dresaj, mai bine apelează la serviciul unui dresor.