| PepsiGirl a întrebat:

Stau la casa și am un catel de talie medie. As dori sa mai îmi iau un catel dar nu știu ce sa aleg dintre ciobănesc german sau bichon

Răspuns Câştigător
| Cricy a răspuns:

Eu iti recomand ciobanesc german. Am unul si e foarte frumos, dulce și iubitor dar de asemenea precaut cu străinii. Se înțelege bine cu prietenii, se dreseaza ușor si rezista la temperaturi scăzute lucru bun in situatia in care îl vei tine in curte. Nu e deosebit de afectuos, dar își manifestă iubirea fata de stăpân cu o atenție sporită fata de el si dorinta de a invata lucruri noi. happy Asta e parerea mea.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să iei în calcul și faptul că bichonii nu vor rezista la temperaturi scăzute, dacă îl vei lăsa să doarmă afară.

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Caucazian

| NatiNatalia10 a răspuns:

Eu zic sa îți iei un Akita Inu. Și eu stau la casa și am o fata Akita care a făcut și pui. Dacă te interesează sau vrei un pui scrie-mi un răspuns.

| PepsiGirl explică (pentru NatiNatalia10):

Mulțumesc! Vorbesc cu părinți mei și îți răspund

| NatiNatalia10 a răspuns (pentru PepsiGirl):

Bine

| Maragiorgia a răspuns:

Pai, ciobanesc german traieste in jur de 9-13 ani, iar bichon ul traieste in jur de 12-15 ani. Eu iti propun sa iti iei bichon. Funda?