| spyke321 a întrebat:

Salutare!
Hey cat ar costa un caine akita inu in romania? Si ce parere aveti despre aceasta rasa?
FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| manuelaaa a răspuns:

Buna Raulito! In Romania un caine Akita Inu ar costa in jur de 400-500 de euro, dar eu zic ca merita.Incearca sa gasesti oferte,caci, dupa parerea mea, akita inu este deosebit.La fel ca si hachikowinking! una dintre rasele mele preferate:X.
Si eu imi doream mult un Akita, dar am renuntat cand am primit cadou un labrador...Dar akita, merita toti bani!
Sper ca te-am ajutat!:*

4 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Pai am vazut la un pet shop ca ar costa 20 de mil dar la crescator ajunge pana la 5-7 mil,este un caine de talie mare,sunt excelenti caini de companie(casa),sunt tacuti,il poti intretine usor,este curat,este ascultator,imperturbabil si cuminte dar este foarte incapatanat si te poate domina,este rabdator si demn,este un prieten bun al familiei,este devotat,rabdator,protector,gentili cu copii,nu e bine lasat mult timp singur deoarece devine distructiv,ca sa il inveti ceva la dresaj trebuie sa fi ferm, sa nu il lasi sa face ce vrea, bafta!

| ToKen a răspuns:

Faini caini, parca akita era si Hachiko din cate imi aminteschappy

| createing a răspuns:

Ahaaaam...Se vede ca ai descoperit pe minunatul caine Hachiko! Eu am dat pe akita meu 360 de euro cu pedigribig grinDaca vrei iti voi da un nr de tel l aao firma care creste respectivi caini.Bye

| Claudiu_Ionescu_1991 a răspuns:

1. 800 RON