| Somberヅ a întrebat:

Salutare, pisica mea abia a nascut de 2 zile, si pana acum stătea cu puiul in spațiul ei, dar acum isi ia puiul de ceafa si il duce peste tot prin casa, prin pat, pe canapea, chiar daca o pun la loc, tot asta face pana si seara.Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Vrea sa il ascunda, asa fac toate ca sa isi stie puii in siguranta unde stiu ele mai bine. Las-o sa isi gaseasca un loc al ei si aseaz-o acolo pana mai creste puiul, nu o sa stea unde vrei tu daca nu se simte ok

Răspuns utilizator avertizat
| Francesca1997 a răspuns:

Vrea un loc mai curat si mai moale pentru puii ei.e ceva normal

| Veerra a răspuns:

Tipic pisicilor, țin minte cum căram câte patru pisoi din stânga în dreapta ca să îi duc înapoi în pătuț.
Pai e posibil să nu fie mulțumită de ceva, poate e prea frig, sau ești "prea băgăreț/ață„ în treburile ei (nu am vrut sa fiu rea). Încearcă să îi acorzi un pic de spațiu și un loc cald și liniștit.
O să vezi ce o să fugi tu după ei când o sa învețe să meargă și o sa intre prin toate locurile posibile. Bafta!

| davidcool2003 a răspuns:

O omoara am glumit e ceva normal la pisici dar ai grija ca si eu am avut o pisica dupa strazi si mereu nu avea grija de pui