| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare.
Se pot rupe dinții la cățel de 7luni (Akita inu japonez )?
Dacă îi bagi mâna în gura si din joacă tragi de ei, ca si cum i-as rupe?

Răspuns Câştigător
| FaraNume1245 a răspuns:

Posibil, dacă tragi prea tare de ei. Nu te speria dacă te joci cu el și "îi bagi mâna în gura si din joacă tragi de ei", că nu se rup așa ușor.

2 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Daca nu te joci cu ei tare, nu, dar daca te joci cu ei mai tare sau il pui sa traga cu dintii de anumite obiecte mai tare, devin mai sensibili si o sa-l doara cand mananca.

| Roxana19928 a răspuns:

Eu (cand eram mica) ma jucam cu o patura cu cateaua si a tras de ea si i-a zburat un dinte, deci ai grija cu ei