| DemoH a întrebat:

Deci nu ma pot decide Labrador sau Akita inu japonez? Pentru apartament.

7 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Vrei să alegem noi pentru tine? Rasa care îți place mai mult, aia să fie. Dacă îi oferi timpul necesar pentru a-și consuma energia, poți ține și un saint bernard într-o garsonieră

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, DemoH

Aceste rase de caini sunt in special pentru "la casa" nu la apartament.Au foarte multa energie, nu cred ca pot alerga doar pe holul din apartament.Incearca altceva.

Numai bine, AfroB.

| cosmina92 a răspuns:

Daca as alege din cele 2 rase as alege Akita Inu, logic. Insa tu vrei pentru apartament, acum sa iti psun sincer nici Akita Inu, nici Labradorul nu sunt potriviti pentru apartament. Totusi pentru apartament, daca vrei neaparat 1 din cele 2 rase as alege labradorul.
Din punctul meu de vedere as recomanda o rasa mai micuta happy!
Bafta!

| Veritas a răspuns:

Eu cred că e mult mai potrivit labradorul pentru apartament.

| Betyskumpik a răspuns:

Cred ca pentru apartament s-ar potrivi mai bine un labrador

| FloriBla a răspuns:

Pentru apartament? Niciunul. SUnt caini acivi, care alerga, latra si se joaca. In plus, Akita inu sunt foarte greu de dresat, incapatanati si le place sa roada si sa sparga lucruri.

| Piwdiepie a răspuns:

Hei aceste rase sunt foarte active, jucause si trebuie sa iesi cu ele zilnic in parc. (Pentru a-si consuma energia). Parerea mea este sa iti alegi o rasa mai potrivita pentru apartament. Numai bine, pa-pa.