| Eva_Raimond_1998 a întrebat:

Salutare, am un cățel de 2 luni, inca nu am făcut vaccinul. Ideea e ca, el când se mai joaca cu mine ii place sa imi ia mana în gura și se preface ca musca, adică atinge foarte delicat zona pielii niciodată nu si-a înfipt colții adânc cât sa pătrundă pielea sau ceva doar asa in joaca. Azi am observat ca au apărut niște puncte mici roșii pe mana în zona aceea. Întrebarea este? Dacă are rabie sau vreo boala mi-o poate transmite doar prin atat? Contact saliva-piele? Sa știu dacă e nevoie de vreo consultație... Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Nu, probabil sunt urme mici de dinti. Momentan nici nu e recomandat sa i faci vaccin. Asteapta sa faca macar 3 luni

| Eva_Raimond_1998 explică (pentru Denisa0954):

Ideea e ca au apaarut și în zona unde n a atins cu dinții știu sigur asta, mersi oricum