| anonim_4396 a întrebat:

Salutare si am o intrebare...
Eu am un hobby si anume:desenul.Mai bine spus grafica pe calculator...Ma stiu bine in Photoshop, Illustrator, si destul de bine in After Effects + ca desenez chiar bine desi lumea crede ca le copiez(am 13 ani si am niste portrete care lumea nu ma crede ca le-am facut eu, mai ales profa de desen, ei zic ca le-am copiat, pff). Am niste creeatii destul de bune zic eu. Tocmai exersez Digital Painting iar unele creeatii mi-au iesit chiar bine.--
Intrebarea este:Ca sa am o slujba de grafician (in care sa fac imagini, logouri, animatii, web design etc)ce liceu/facultate trebuie sa fac si ce diplome imi trebuie? si ca sa fac facultate speciala (de grafica) trebuie sa merg la liceu special pentru o anumita diploma?
Sunt cam confuz si daca a-ti putea sa imi spuneti mai detaliat Multumesc!

Răspuns Câştigător
| lunetaspatiala a răspuns:

Nu este neaparat sa faci un liceu sofisticat ci trebuie sa te duci la un liceu de arta si sa primesti o diploma eu am trecut prin asta!

4 răspunsuri:
| Aditzu1988 a răspuns:

Liceul conteaza mai putin. E de preferat sa mergi in liceu la profilul mate-info sa iti pui anumite baze. Eu tocmai am terminat facultatea de matematica profil mate-info la iasi dar iti recomand calduros sa de duci la facultatea de informatica pura. Acolo faci treaba mai serioasa. Mult succes

| reaper a răspuns:

Daca te pricepi la grafica bine scrie-mi mail, posibilitate de joburi platite, chiar daca ai 13 ani happy
Email: TPU@reapdevelopment.com

| Pointus a răspuns:

Liceul nu prea conteaza, facultatea da... Facultate de Arhitectura...

| Pointus a răspuns:

Liceul nu prea conteaza, facultatea conteaza, Facultatea de arhitectura...