| Adr1aNNN7 a întrebat:

Are ceva daca imi tund porcusorul de guineea, adica exista vreun ris pentru ca este foarte cald afara si ii este si lui cald pentru ca i-a crescut blana foarte mare are3-4 ani.
Raspuns urgennnnntt! Dau funda.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu,nu are nimic,poti sa-l tunzi linistit,chiar este foarte bine daca il tunzi,o sa-i fie mult mai comod iar blana o sa-i creasca inapoi dupa ceva vreme,sa nu-l razi, tunde-l dar ai grija nu nu intrii cu foarfeca in piele. Sper ca te-am ajutat, mult succes!

| venusdoom a răspuns:

Mai bine du l la veterinar. poti gasi mai multe adrese pe site ul gemon.ro si eu am un porcusor dar are blana scurta big grin

| cherrybomb a răspuns:

Nu are nimic daca il tunzi.
mie medicul veterinar mi-a sp ca este chiar recomndat.
tundel fara probleme

| SuntUnCartof a răspuns:

Porcusorii se tund si parul le creste incontinuu.
Te asigur ca va creste la loc si va arata la fel de bine!
Trebuie sa ia grija cand ii tunzi, sa le vorbesti, sa le dai ceva bun, sa fii foarte atenta, poate te ajuta unul din parinti pentru a fi sigura ca nu il accidentezi!

| SuntUnCartof a răspuns:

Atent scuzehappyam scris atenta XD