| ItsJustAName a întrebat:

Salutare tuturor,

Am o pisică de aproximativ 8 luni de zile. Intenționez să o sterilizez întrucât nu aș vrea ca ea să facă pui, respectiv să nu intre în călduri - deoarece am înțeles că îi poate dăuna acest lucru. Aș dori să știu dacă este recomandată sterilizarea la o vârstă relativ mică (și anume 8 luni) respectiv dacă îmi puteți recomanda un cabinet veterinar, în București, care să fie de încredere și care ar putea să mă ajute. Ideal ar fi în sectorul 6 dar aștept orice fel de păreri și recomandări.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| TheFragranceMaster a răspuns:

Amice cum te-ai simti daca ti s-ar propune sa fii tu sterilizat? Din curiozitate intreb.

| mgt a răspuns:

Este Ok la 8 luni.
La 8 luni pisicuta noastra a intrat in calduri si am sterilizato in acea perioada.
Se simte perfect, plina de energie, acum are aproape 2 ani.
Dar sa stii ca simptomele de calduri nu dispar total.