| Anonimopt a întrebat:

Saluuut! As vrea sa îmi cumpăr o broasca țestoasă in locul peștilor. Merita? Cum trebuie îngrijită?

Răspuns Câştigător
| fitzgerald a răspuns:

Depinde. Dacă iei broasca țestoasă de uscat nu-i trebuie acvariu, însă celei de apa ii trebuie. Nu e prea pretențioasă, mănâncă de obicei carne cruda (fâșii de piept de pui).

6 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Nu lua pesti nu merita. Mor repede mai bine broasca

| costincodrin a răspuns:

Pai broasca doar mănâncă și doarme, deci na. cel mai bine ar fi o broasca testoasa. Ea catodata și te amuza. E mai ușor de întreținut (cu iarbă/frunze etc)

| Anonimopt explică (pentru brokxy):

Eu am deja niște pești Betta ( puii și o femela matura ) dar mă gândeam să ii d au și să îmi i au o broscuța sau doua.

| Anonimopt explică (pentru costincodrin):

Eu am deja niște pești Betta ( puii și o femela matura ) dar mă gândeam să ii d au și să îmi i au o broscuța sau doua. Crezi că ar fi bine sa i au doua? Ce speci? Eu mă gândeam la Florida.

| Patronu1 a răspuns:

Am eu una pe care o am de când aveam 5 ani, dacă ai grija de ea o sa ai un companion pe viata. Bafta!

| Andreeush a răspuns:

Mie mi se pare mai simpatică broasca țestoasă decât peștii.