| GoGo23g a întrebat:

SALVATI ANIMALELE [SOS ANIMELELE]

*SI ELE AU UN SUFLET! SOS ANIMALELE!

Dupa cum vedeti atatea si atatea animale sunt chinuite si batute de stapani
Etc. Le jupoaie de vii Le taie coada etc.Nici nu vreau sa mai ma gandesc
Vreau sa ma ajutati sa facem ceva ca animalele sa fie protejate iar.
Cei care mai chinuie animale sa FIE pedepsiti aspru
Voi face o petitie daca sunteti de acord. Sper ca cineva sa ne bage si pe noi in seama
Va rog sa faceti asa
*Sunt de acord In privinta cu SOS animalele si argumentati de ce
*Nu sunt de acord in privinta cu SOS animalele Argumentati de ce

SI INCA CEVA! OMUL NU ESTE MAI PRESUS DE ANIMALE TOTI SUNTEM LA FEL!

------SOS ANIMALELE----- *****SOS ANIMALELE**** (SOS ANIMALELE)

Va multumesc pentru timpul acordat si sper sa strangem cat mai multe semnaturi

9 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Eu sunt de acord! Si iti spun si de ce! Multe animale sunt chinuite cum ai spus si tu si trebuie sa-i convingem si pe Chinezi sa nu le mai jupoaie si sa le manance de vii!
Ele au un suflet ca si noi oameni trebuie ingrijiti si ajutati doar sunt niste mici suflete dar inima lor este mare. Deci eu sunt de acord si sper ca toti oameni sa fie Pro

| LaughOutLoud a răspuns:

Eu daca as fi la ''jandarmeria animalelor'' i-as bate pe oameni pana la moarte

| DemonicaMrx a răspuns:

Eu st de acord cu tine chiar am sunat la protectia animalelol de 50 de ori pentru ca eu plang atunci cand vad animale ranite, jupuite si chinuite eu st de acord cu tine! toti suntem egali nu este unul mai presus unul decat celalalt decat Dumnezeu este pai presus si Ingerii animalele nu merita acest lucru! au si ele viata! nu trebuie chinuite de catre oameni! daca si noi oamenii am fii cu pielea jupuiata, batuti,, cu mana taiata si omorati nu ne-ar fi bine! cum le este saracelor animale! ele sufera f.f.f. mult di aceasca cauza! trebuie salvate si nu mai trebuie eutanasiate si chinuite! SOS ANIMALELE!

| Florinaa14 a răspuns:

Eu sunt de acord cu asta pentru ca si ele sunt niste micute sufletele care nu depind in neaparat de oameni dar totusi se chinuie sunt unii care traiesc pe strada si au hrana asigurata pentru ca la oameni cu suflet li se face mila de ei si ii hranesc cat despre cei din casa...ce zic stapani? las' co-r gasi ei ceva pe aici si asta e visul spulberat a unui animalut ~~sa aiba un stapan care sa il neglijeze~~ si asa apere dorinta de a pleca de acasa (la animale bine intales) pentru ca vad cum sunt de indragiti caini de pe strada. dar nu chiar indragiti pentru ca oameni fara suflet ii distrug in chinuri grele. dar ma mai gandesc ca daca nu ii adopta cineva sau nu ii iau la adaposturi r trebui eutanasiati. sti de ce? ca sa nu mai sufere nu pentru ca fac rau oamenilor dar nu prea sunt de acord cuu eutanasierea ci doar sa faca primaria niste donatii la adaposturile de animale pentru a trai toate animalele bine... intr-o casa primitoare. Deci in final sunt de acord in privinta cu SOS animalele nu am vrut sa plictisesc pe nimeni cu argumentul meu dar eu vreau sa ajut si nu dunt niste vorbe luate de Google este ceea ce cred eu in acest lucru Bye Bye

| alinutzy19 a răspuns:

Sunt de acord cu tine

| mihai_1207 a răspuns:

Eu sunt pro astfel de initiative. Mult succes!

| xtremekisss a răspuns:

In fata lui Dumnezeu toti suntem egali ar trebui sa se gandeasca si oamenii cand fac asta... daca ar fi ei in locul lor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca ai o inima mare! Eu iuesc animalele nespus de mult, cum oare unii oameni pot omori caini? Aici ma refer si la cei vagabonzi, care sunt vietati ca noi toti, sarmani nu vor sa fie pe strada! Si nu mai zic de tiganii care bat caii! Aia...nu stiu cum pot face asta! Cai incearca din rasputeri sa traga carutele pline de fiare, etc, dar daca ce pun in caruta e prea greu, cum poti lovi sarmanul animal? Oamenii nu inteleg ca toate animalele si insectele sunt vi, nu se gandesc ca daca ei ar fi un animal batjocorit, le-ar place? Eu nu pot omory nici o insecta, ma gandesc ca si ea cat de mica ar fi e vie! Si ma enerveaza cand ma gandesc ca se taie atatia pomi! Planeta a ajuns un loc poluant! Animalele tot dispar, oamenii tot fac mai mult rau! Cum putem opri asta? Cum putem sa le aratam la oameni ca fac rau? Ei nu inteleg! E un pacat sa vanezi animale cand ai ce manca, numai pentrublana sa omori un animalut? Ce crunt si rau! Oamenii nu au mila nici cand vad un pui de catel, pisica, etc care sta in frig si cauta un adapost! Ma face sa plang doar cand vad sticleti, scatii, etc tinuti in custi foarte mici si vanduti! Eu am avut un sticlete si isi baga capul intre gratii, i-am dat drumul la tara ca sa fie fericit! Dar oamenii chinuiesc sarmanele suflete.Ce sa zic 1 din 10000 iubeste animalele. Ma bucur ca macar tie SalvatiAnimalele iti plac asa de mult animalele. Sper ca cineva sa faca ceva cat mai repede si... ce sa zic planeta a ajuns un infern, plina de gunoaie, etc. sI EU imi vine sa omor toti oamenii rai care fac rau animalelor!

| supergirl_8855 a răspuns:

Buna. Eu am citit mesajul tau si cred ca esti un mare iubitor de animale si mesajele tale sunt foarte serioase, dar cati ani ai? Eu am 10 ani si nu prea m-am gandit sa fac aceste lucruri pentru ca stiu ca nimanui nu i-ar pasa, dar sunt de acord cu tine in asta. Animalele au nevoie de respect.