| GoGo23g a întrebat:

Din cantre voi ati ajutat vreo data un animal?
Dece uni oameni batjocoresc animalele?
Dece ne credem mai presus de animale?

[Ati vazut calul acela caruia i s-a dat foc si la batjocorit?]
Ce credeti de aceasta fapta si de cruzimea Oamenilor fata de animale?

[Salvati animalele]
[Save the animals]
[S. o. S animalele]

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Oamenii batjocoresc bietele animale din prostie sau din lipsa de ocupatie pur si simplu.Mie mi-este tare mila de bietele creaturi, cand le vad atat de lipsite de aparare si atacate din toate partile.Sincer,oamenii care ataca animale ar trebui sa fie inchisi, asa se procedeaza in strainatate si mi se pare ceva foarte normal si corect.Animalul respectiv e si el o fiinta,ca si noi, desi nu are sentimente sau ratiune, si totusi sufera.
STOP MALTRATARII ANIMALELOR!

| Raducu1 a răspuns:

1.Nu am ajutat animale, dar nici nu le-am batjocorit decat daca era vorba de caini maidanezi.2. Oameni batjocoresc animalele, pentru ca se cred superiori lor.3. Oamenii cred ca sunt superiori animalelor(ceea ce-i si adevarat) pentru ca omul e singura fiinta cu ratiune, vointa, si d-astea si cu creierul dezvoltat.Animalele actioneaza numai din instinct.Dar e ceva ce au animalele si nu avem noi(sau nu mai avem):al saselea simt.Multumita acelui al saselea simt, animalele(de companie) au reusit sa-si salveze stapanii de la moarte.De asemenea, le pot citi gandurile. Oamenii sunt superiori animalelor in procent de 99 la suta, dar in 1 la suta(adica al saselea simt), animalele sunt superioare noua.

| Raducu1 a răspuns:

Interesante raspunsuri, trebuie sa salvam animalele, dar nu si pe cainii vagabonzi.Mai demult(acum ceva luni), un caine vagabond a muscat-o pe sora mea(sora mea nu-i facuse nimic!) si de atunci ii urasc de moarte, le doresc numai raul!

Răspuns utilizator avertizat
| alinae a răspuns:

Mereu! Mie mi se pare ca oamenii astia care batjocoresc animalele trebuie bagati in puscarie.Vad oameni care zic 'M-a muscat un caine vagabont'.Da frate esti prost, pai normal ca daca dai o piatra in el sare, ce oameni prosti.Ei nu iti fac nimic daca tu nu le faci nimic.Vad la mine in oras,adica in Bacau,ca au ineput sa faca trotuarul.Da ce sunteti prosti,mai bine faceti,mai bun adapostul,care nimeni nu stie de el,si sa ii aranjati frumos, sa ii tundeti, ca apoi normal oamenii o sa vrea catelusi dragi sau chiar si pisice scumpe! Atat am avut de spus!

P.S Salvati animaleleeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedeapsa nenorocitilor sa fie IDEM!

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

happy Mereu daca am avut ocazia am lasat orice si am ajutat un animalut cat de mic ar fi fost!
laughing Numai parintii mei stiu cand veneam acasa cu soparle, catelusi, pisici... si multe altele!
Toata viata am mers si o sa merg pe principiul asta!
Si cat despre batjocorit animalele...mi se pare cel mai crud/prostesc lucru!
Noi oamenii abuzam de putere...
Dar la randul nostru suntem pedepsiti happy