| 1234568807 a întrebat:

Cee parere aveti despre faptul ca carnea vor sa o faca in laborator pe motiv ca sa nu mai chinuie animelele? e mai bine cumva sa nu mai chinuie animalele dar sa ne chinuie pe noi? sau asta e cumva un alt scop de a omora din oameni cu mancarea asta artificiala cancerigena?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Îți zic eu sigur ca motivul e altul, nu sa nu chinuie animalele. Cei de la conducere nu duc grija noastră, dar a animalelor. Motivele sunt altele, control al maselor (controlezi alimentele, controlezi lumea ca toți mâncăm), posibilitatea de anihilare deliberată pe zone și țări, economisirea de timp, investiție pe termen lung și mana de lucru.