| curious01 a întrebat:

Se dreseaza usor un husky? de la cate luni? si care ar fi primele comenzi?

Răspuns Câştigător
| WolfBlack a răspuns:

Toti cainii cand sunt mici au nevoie de calciu, nu numai husky.De dresat, trebuie sa il inveti de cand e mic sa faca pe un asternut special, sa nu roada papucii, sa ii dai la aceeasi ora sa manance( sa ii provoci un reflex), sa nu ii dai intre mese nimic pentru ca va deveni un caine,, milog''. Ar trebui sa iei pastile pentru deparazitare pentru ca nimeni nu stie daca are viermi si poate sa moara din cauza lor. La fel trebuie sa dai si pentru purici, eventual ii iei o zgarda anti-purici. Crede-ma am 6 caini. Stiu ce zicwinking. Si momentan am si eu un pui, dar e de rottweiler si iti dai seama ca e mult mai rau. Sper ca te-am ajutat oricum si daca merit funda, o primesc!

| curious01 explică (pentru WolfBlack):

Si care ar fi primele comenzi care ar trebui sa-l invat? sau cele recomandate?

3 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Dresajul home-made nu va prinde la nici un caine.Cel putin nu pe termen lung...

In general se incepe de la 2 luni.Iar daca am cunoaste noi sistemul de dresaj inseamna ca dresorii atestati ar murii de foame.