| thebest7ionut7 a întrebat:

Slut TPU. Cainele meu are niste bube foarte ciudate pe intrebul corp.Sunt albe.Am fost cu el la veterinar mi-a dat un tratament dar nimic.Mie teama ca as putea contacta ceva de la el. Aveti idee ce are?

Răspuns Câştigător
| Adrry00 a răspuns:

Si cainele meu a avut acelasi lucru, la vetrinar mi s-a zis ca e alergie si mi-a dat tratamente diferite in repetate randuri, dar punctele raspandindu-se si afectand mai grav pielea. Dupa o luna, cainele mei a ajuns fara blana, culoarea pielii mov si cu puncte albe, am schimbat veterinarul si mi-a zis instantaneu ca e raie, tratamentul costand 7 lei. Iar eu am dat la celalalt veterinar aproximativ un milion pe atatea injectii si solutii, iar ultimul unduient a fost impotriva raiei, dar nu ne-a zis de frica ca o sa dam cainele si o sa-si piarda un client. Mesajul meu este ca poate fi raie( la mine nu a fost contagioasa) si ca nu strica o consultatie la alt veterinar.

1 răspuns:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Probabil este o alergie la ceva cum ar fi mancare, nu are toate vaccinele facute si s-a infestat de la alti caini probabil maidanezi, incearca sa contactezi alt medic veterinar sa vezi si alta parere avizata.