| Neo7 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mama mea pentru ca de la genunchi in sus i-au iesit niste bube gigante si zici ca sunt carne vie..mentionez ca sta foarte mult in frig. ce pot face sau aveti vreo idee ce ar putea avea sau ce ar putea face sa scape?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Farice? sa meagra la doctor, nu stiu daca frigul provoaca asa nu cred, sa meagra la dermatologie

| cristimihailov a răspuns:

Sa mearga de urgenta la medic. Dermatolog.

| Neo7 explică (pentru cristimihailov):

Ea ieri şi azi şi a dat cu o cremă numită "ACICLOVIR" şi numai pare a carne vie, doar că i a rămas pielea roşie ca şi cum i s ar fi oprit sângele acolo. Dar oricum mulţumesc, o să mergem la un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
recomand un control la dermatolog ca nu cumva damne fereste sa fie psoriazis sau ulcer de piele.
O zi buna.

| madamme a răspuns:

Sarmana! Sa nu mai incerce tratamente dupa ureche! Mai bine merge la medicul de familie.