| andreeafbz a întrebat:

Sosul tatichi este bun? tot vreau sa il incerc si nu stiu. niste pareri va rog. e acrisor sau sarat, este dulcebig grin? daca mie totusi nu imi iese imi comand si tot nu ma las. de preferat as vrea sa imi descrieti gustul nu... e foarte bun, incearca. l pentru ca avem gusturi diferite cu siguranta. fundita dupa ce il gust.

5 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Buna! Mama face frecvent sos tatichi si este chiar foarte bun. Are un gust foarte bun si revigorant! Acum depinde, mama il face cu castraveti, smantana, usturoi si putina sare. Nu este nici acrisor nici sarat decat foarte putin. Eu una nu ma pot satura. happy Iti recomand sa-l incerci fiindca sigur iti va placea! Succes si pofta buna. happy

| Dianné a răspuns:

Eu am mancat acest sos impreuna cu o friptura de pui pe gratar. A fost foarte bun, nu contine ceva care ingrasa, chiar este sanatos si il recomand ca sos pentru fripturi! Depinde cum il pregatesti, eu am pus usturoi la el, un pic mai mult, sa ii dea gust. Nu e rau deloc, daca stii cu ce sa il mananci. Sper sa iti placa!

| giuly a răspuns:

Daca are si 10g de acid sulfuric e perfect.

| MeUFO a răspuns:

Bună! Sosul ţaţichi este foarte gustos şi foarte sănătos, evident fără acidul sulfuric pus de giuly care probabil iubeşte glumele proaste. Tu ai putea fi un copil care nu ştie că acidul ăsta arde tot, deci dacă e înghiţit omoară omul.
Revin la sos. Este uşor acrişor, uşor iute, uşor usturoiat, miroase frumos de la verdeaţă şi usturoi. E răcoritor. Uite aici o reţetă foarte bună
http://www.lecturirecenzate.ro/2010/10/12/macrou-cu-tsatsiki/
Poate fi folosit la orice carne, pui,peşte, porc, vită şi chiar numai la legume fierte. Poftă bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bun, mai ales cel din Grecia :d.