| MZc a întrebat:

Stie cineva cat ii ia unei pisici sa isi revina din anestezie generala dupa ce e castrata? Am dus un motan la castrat si s-a trezit cam la 15, 20 minute dupa operatie. Nu e cam repede? Nu l-a durut operatia daca era asa recenta? Nu prea am încredere in doctorul la care am fost.

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Depinde de anestezie, daca e din aia clasica se trezesc mai greu, sunt ametiti. Fireste ca depinde si de pisica. Oricum veterinarii nu iti dau pisica acasa daca nu a deschis ochii, chit ca e ametita.
La motanei nu prea are ce sa doara ca lor doar le extirpa niste chestiute, nu le taie oole laughing dupa cateva luni se atrofiazawinking ca am si eu motan castrat. La pisicute e mai complexa interventia ca le taie pe burtica pentru a ajunge unde trebuie, la ele e mai lunguta recuperarea. Plus ca vet i-a facut un antiinflamator injectabil dupa interventie, eu m-am dus cu motanu 3 zile consecutive sa ii faca. Rasfata-l pe printisoru fara oo cu pliculete, joaca-te cu el, masaj, chiar daca nu il doare simte si el ca s-a umblat undeva si nahwinking miauuu