| AnOnIm20202020 a întrebat:

Stie cineva cat traiesc perusii?
FUNDA
Eu am avut un perus si a murit peste aproape 1 an jumate de cand l-am luat, oare de ce a murit?

Răspuns Câştigător
| 0Andrew0 a răspuns:

Perusii traiesc in jur de 10 ani, iar cauza mortii poate a fost bolnav.

4 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Traiesc max.14 ani in salbaticie i-ar in captivitate 8-10 ani.A murit ori a fost batran ori nu te-ai ingrijit bine de el sau o boala.

| redacted a răspuns:

Http://www.blog.petz.ro/perusi-totul-despre-ei/ aici vei gasi tot ce te intereseaza despre perusi. o zi buna

| RoSeGeOrGiAnA a răspuns:

Daca ai aveai un singur perus a murit de singuratate.Trebuie sa le schimbi apa in fiecare zi.