| Marijuanaro a întrebat:

Mi-am luat perus. Oare cat sa vorbesc cu el pe zi?

5 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Lasa-l in fata televizorului! si te vei trezi maine-poimaine ca face revolta si zboara zicand ca s-a saturat de Romania rolling on the floor

| Emma a răspuns:

Perusii nu vb!
Am avut si eu...
Daca vr sa vb cumpara ti un papagal vorbitor e in jur de 100 leiwinking

| CosteaVlad a răspuns:

Şi eu am avut doi, Coco şi Coca big grin. Poţi vorbi cu el atât cât vrei. Cu timpul o să înceapă să prindă şi el ceva sunete, şi să vezi atunci ce "feedback" o să ai de la el de fiecare dată când îi spui ceva. O să fie o "discuţie" în toată regula între voi. laughing
O zi frumoasă!

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Cat vrei tubig grin
Oricum, de obicei perusii nu invata sa vorbeasca, doar papagalii(asa stiam euthinking )

| Shinen a răspuns:

Vorbeste cat mai mult timp poti cu el. Cand ai timp liber, vorbeste cu el, alinta-l, incearca sa il faci sa se obisnuiasca cu tine. Si eu am avut un perus care vorbea. Din pacate, acum nu mai este. Dar vorbea pentru ca eu vorbeam zilnic cu el, il alintam zilnic nu il ignoram niciodata.

Pupa-l din partea mea! kiss