| Only4me a întrebat:

Stie cineva ce solutie anti furnici as putea folosi in apartamentul meu, in care locuiesc si o pisica, un copil marisor si porcusori de Guineea care ies doar ocazional din cusca lor? Ma refer sa fie sigura. Multumesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un amestec din zahar praf si praf de copt.
Praful rezultat il indesesti in gaurile unde furnicile intra in locuinta. De asemenea, imprastii praful (ca un mic baraj, in arc de cerc) pe calea unde di-au facut "poteca".

De asemenea, trebuie curatite resturile de mancare si spalat pe jos, folosind solutie ce contine clor.