| Tudi1312 a întrebat:

Stie cineva de unde pot cumpara un pui de bufnita?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din copacii din parc sau din padure.
Sunt gratis, doar trebuie sa le prinzi pe copac, in cuib... happy

Ai grija, cu bufnitele nu-i de joaca!
Noaptea ele vaneaza si ataca tot ce se misca si au ochi stralucitori, iar ziua te ataca vecinele ca "le aduci moartea la casa"!

| MadRaven a răspuns:

Din câte știu ca să deții o bufniță ai nevoie de un certificat. Și chiar dacă prinzi una în pădure, sunt extrem de greu de îngrijit fiin păsări de pradă. Se hrănesc cu rozătoare și nu știu cât de ușor ți-ar fi să le procuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai conditii pentru ea? iti trebuie un aviariu mare, si trebuie sa o scoti la vanatoare destul de des.
https://imgur.com/a/b6fPuCb
Daca ai conditiile necesare, te ajut eu.

| Adi88 a răspuns:

Tre să te duci la ariciul din paturea Letea, el mai avea vreo doua de vanzare. Iti dau adresa: ulița 3, boschetul 6, pe langa copacul 10 la creanga 2. Succes!