| COSMIN01_8510 a întrebat:

Stiti ce specii de papagal merg tinute impreuna. Am un papagal cantator ( mascul) si as vrea sal tin cu o alta specie colivia este destul de mare.Si as vrea sa stiu daca merge sa tin o pereche de cantatori cu alta pereche de papagali( ce-o fi) intr-o voliera. Macar spuneti-mi cu ce alt papagal pot sal tin.

Răspuns Câştigător
| MeMeMe97 a răspuns:

Pai merge si cu nimfa, cu perus nu prea cred pentru ca el e mic, agitat si,...laughing)laughing eu am perus si il ador f f mult! de o saptamana a inceput sa zica "koco"si mi-a atras atentia ff mult acest lucru dandu'mi seama ca sunt extrem de inteligenti si papagali mici

2 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Nu cred ca exista strict niste specii de papagali care sa mearga impreuna, sunt f multe cazuri in care papagalii din aceeasi specie nu se inteleg deloc, asa ca, ai putea sa mergi la noroc, dar e periculos, deoarece se pot bate intre ei, pana unul din ei moare.ii poti pune in colivii diferite dar fata in fata, sa vezi cum reactioneaza.

| jerrygabrielle a răspuns:

Nu prea merge sa tii specii diferite impreuna.in general si cei din aceeasi rasa se bat intre ei deci...Si prin cantatori vrei sa spui canari banuiesc.Sa iti spun eu ce am patit cu perusul meu.am avut un perus care a murit de vreo luna si l-am tinut cam 1 an cu alt perus tot mascul al unei vecine.la inceput primele luni se pupau si chiar "vroiau" sa faca oualaughingpana cand au inceput sa nu se mai inteleaga si cel al vecinei mele care era mai tanar nu il mai lasa pe al meu nici sa manance nici sa bea apa si il batea mereu...deci cum spuneam pot fi din aceeasi specie si acelasi sex si se pot intelege sau nu.acum depinde cu ce specie vrei sa ii pui. daca ii pui cu un Ara sau cu o nimfa dupa aia s-ar putea sa ii plangi pe "cantatorii" tailaughing