| bubulina2012 a întrebat:

o sa imi cumpar o pereche de papagali si nu stiu ce specie...perusii si nimfele nu imi prea plac iar papagal ara nu ma lasa mama sa imi iau deci ce specie ma sfatuiti sa imi iau si daca puteti si aveti dati-mi si mie niste informatii cat sunt de pretentiosi ce accesorii sa ii adaug in colivie,cat de mare trebuie sa fie colivia,cat traiesc ce mananca,cat sunt de prietenosi, etc, etc. Multumesc dau FUNDA :*

4 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu asculta ceea ce spune Reek53! Ppagalii sunt niste finte minunate,pline de viata,se ataseaza de stapan,daca acesta stie cum sa procedeze cu ei! Eu detin o pereche de perusi care acum au oua,ce sa spun,mereu cand ascult cantecul lor,ma relaxez,le mai dau drumul din colivie, mananca de la mine din mana, se aseaza pe capul meu, pe umar, asta o face mai mult masculul, femela este mai docila.
Adauga id meu de mess si vorbim mai multe despre alte pasari care ti s-ar potrivi:roman_ioana99
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!

| razboinicul123 a răspuns (pentru ioana100):

Poti sa iti iei perusi. dat si micul alexander e frumos. e alegerea ta.

| Reek54 a răspuns:

Nu iti recomand, iti recomand mai bine 1 chinchilla sau 1 pereche de hamsteri, papagalii fac foarte multa galagie + ca nu te poti juca cu ei, intelegi?

| razboinicul123 a răspuns:

Poti sa iti iei perusii. Dar poti si micul alexander. Are un colorit foarte frumos