| Cariba1929202 a întrebat:

Sunt disperata, ma jucam cu pisicul meu si am observat ceva la ochiul lui are ceva inauntru sau pe ochi, nu stiu sigur dar e ca o umflatura care i-a crescut sau nu stiu sigur.Cainele nu se intelege bine cu pisica iar veterinarul a spus sa-i las impreuna ca pana la urma o sa se inteleaga dar nu stiu daca cainele de 4 luni i-a facut asta. Mereu o musca si eu ii despart.Nu cred ca mai vede cu ochiul ala e ca o buba dar inauntru pe chestia aia neagra din ochi. Il are in stanga ei dreapta mea cand stau in fata ei. Vreau sa o duc la medic dar ploua rau, nu arata ca ar durea-o.

Răspuns Câştigător
| Patronu1 a răspuns:

Pune-I o lanterna în ochi (nu una puternica) și verifica-i reflexul de micșorare a pupilei. În cel mai rău caz s-ar putea sa ii fi căzut cristalinul, dar sincer cred ca nu e vorba de asta. Cel mai bine te sfătuiești cu doctorul. Iar când despre câine, trebuie sa învețe de pe acum sa nu se mai ia la bătaie cu ea, atunci când ii vezi ca se bat, il iei și îl bagi singur într-o camera, maxim 10 minute și chit ca plânge sau zgârie la ușa, nu ii dai drumu pana nu trec 5 minute pe ceas. Dacă iar începe sa o bata când ii dai drumul, repeți, și tot asa. Încă un lucru important, ii dai mereu de mâncare pisicii prima, și pe el îl ți cu forța acolo sa se uite la ea cum mănâncă, abia când termina ea, atunci ii dai și lui sa mănânce, asa învață ei ordinea în haita. Multa sănătate pisicii și bafta!

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

O duci maine dimineata.

| Cariba1929202 explică (pentru Patronu1):

Multumesc mult de ajutor!♡

| Patronu1 a răspuns (pentru Cariba1929202):

Ma bucur sa aud ca te-am ajutat