| JanosFanTaSy a întrebat:

Am o umflătura pe mâna stângă si pe ea a crescut o bubă! Cand iau jos această bubă, curge foarte mult sange! Am această umflătura de mai mult timp ( 4-5 ani). Nu ma doare doar dacă o lovesc. Aveţi idee ce ar putea fi? Este canceroasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Asta nu poti sti decat daca mergi la medic, o vede si o analizează. Analize medicale ai făcut de cand ai aceasta treaba? Cum e rezultatul lor? Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand tinctura de propolis, pe care sa o aplici cu vata exact pe acea buba. De asemenea, si tinctura de bitter suedez este foarte buna.
Pe ambele le gasesti la plafar.
Numai bine!

| hellou17 a răspuns:

Cred ca e posbil..Foarte rau e ca ai incercat sa iei buba jos. Du te la doctorul de familie, si sa ne spui daca totul e ok sau nu, totusi trebuia sa te duci in primele 2 luni daca ai vazut ca nu dispare buba