| predestinati a întrebat:

Sunt gabi si am doi hamsteri pitici care au fatat trebuie sa scot masculul din cusca?

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu trebuie sa scoti masculul din cusca. El ajuta femela in cresterea puilor. Tu trebuie sa fii atent cu puii. Sa nu ii iei in mana, nu trebuie sa ii atingi si nu ii va manca.

Masculul se scoate doar atunci cand stii ca femela va avea pui, insa dupa ce a nascut nu trebuie sa faci asta.

Sunt multi care vorbesc fara a se documenta. Poti citi pe internet mai multe ca sa fii linistit. Eu asa am facut.

Pa. Sa ai grija de puiuti!

| calmopenmind18 a răspuns:

Da altfel o sa fie ucisi. Din cate stiu eu. Parca pentru ca masculul doreste ca femela sa intre iar in gestatie daca nu ma insel.

| Dohi_Florica_1970 a răspuns:

Da,trebuie scos din cusca altfel femela o sa ii omoare.