| Săriceeluu a întrebat:

Sunt obsedata in rezolvarea cubului rubik. Da. Obsedata. Trecand la subiect : parintii mei mi-au spus ca imi vor lua un cub rubik nou de 1 iunie. De care se merita sa imi iau mai mult? (2x2,4x4 sau 5x5)

Răspuns Câştigător
| ThePotato a răspuns:

Spune-mi cate cuburi rubik ai rezolvat si daca esti incepatoare ca s te pot ajuta. Ei bine daca esti incepatoare iti recomand 3x3 pentru ca 2x2 e prea usor. Daca sti sa le rezolvi foarte bine acele cuburi iti recomand 5x5.

| Săriceeluu explică (pentru ThePotato):

Am un cub rubik 3x3 profesional, la care știu să fac o față, maxim 2. O față o fac în timp foarte rapid, iar 2 în vreo 10 minute, dar trebuie să stau numai călare pe el. Și m-aș fi gândit să îmi iau 2x2 pentru a putea vedea dacă le pot rezolva pe toate.

6 răspunsuri:
| Dizzyz a răspuns:

Ar fi interesant 2x2.Am vrut si eu sa-mi iau odata dar n-am apucat.
Sfatul meu:2x2!

| stlucian a răspuns:

PS in cub poti face combinatii (cub in cub/mozaic/pesti/flori)pe toate fetele