| TheHunter38 a întrebat:

Sunt pasionat de ciclism, si as vrea sa merg pe transalpina, si/sau transfagarasan, drumul stiu, dar mai caut cativa, care sa mai mearga, ca singur este tare plictisitor, am 19 ani sunt baiat, jud alba, si am o bicicleta marca triax mtb (nu e o bicicleta nu stiu ce rapida are 18 viteze (3x6) dar e foarte rezistenta, pe zi pot face in jur de 200km, fac cam 20km/h, eu am facut in zilele trecute peste 150 km, in 12 ore, dar m-am mai oprit, si aveam multe bagaje cu mine cam 7-10 kg.
Eu nu-s genu ala de biciclist, care merge cu casca, si alte prostii.

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Ce frumos! Imi place le nebunie ideea ta, as vrea sa te ajut dar nu am bicicleta, mi-ar placea enorm, dar poate gasesti alte persoane. Bafta!

| TheHunter38 explică (pentru Elvina):

Mc, pentru a parcurge drumul, nu trebuie sa fim, nu stiu ce profesionisti, dar pana la urma, pe portiunile foarte abrupte la urcare se pote cobori de pe bicicleta.
Si cei mai incepatori ar putea face pe zi minim 100-150 km,
eu de exemplu, cand mi-am cumparat bicicleta acu 2 ani, de abia mergeam drept, dar tot am facut aproape 100km.Si n-am o bicicleta buna.

| Elvina a răspuns (pentru TheHunter38):

Faza e ca eu nu stiu sa merg pe bicicleta dar idei din astea imi plac. Stiu un nene care a facut turul Europei pe bicicleta a fost in oras la mine si un altul care a facut turul Romaniei pe jos. De atunci imi surade ideea. Sper sa fac si eu ceva asemanator vreodata.