| PiticuS a întrebat:

TPU AM NEVOIE DE RASPUNSURI URGENT! Am un Shitzu si nu stiu ce are. Pana alaltaieri nu avea nimic. Ieri seara pe la 2 noaptea a schelalait din senin fara sa faca ceva, l-am mangaiat si dadea din coada si se urca la mine in brate, dupa a facut la fel spre dimineata. Si din acea dimineata sta lungit nu se mai ridica, se ridica rar sa se duca la pipi, l-am mangaiat la picioarele din spate si a schelalait urat rau, dupa am verificat sa vad ce are si nu mai schelalaia. Pe maica-mea si bunica-miu i-a muscat ca au pus mana pe el. Nu stiu ce are. tremura incontinuu sad

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Si tu nu poti face mai mult pentru el? Doar TPU sti? Atat?
Mi-e frica sa intreb daca este vaccinat bietul animal. Se pare ca nu ai auzit de medicul veterinar. La care evident ca nu te duci daca face o data diaree, dar clar e semn ca trebuie sa mergi de urgenta daca nu se mai ridica. Daca nu te duci cu el cat mai repede la un veterinar situatia se va agrava foarte mult. Doar nu ai de gand sa iti zicem noi ce are si eventual sa-ti dam medicamente prin posta! Eventual sa lasi cainele asa cam o luna. Nu ca ar rezista atata daca ti-am dat vreo idee nebuna.
Tu crezi ca forum-urile astea au fost inventate ca sa primesti diagnostic si tratament? Evident ca nu! Tot la veterinar trebuie sa apelezi!

| TipaS a răspuns:

Poate că l-a speriat ceva. Du-te la medic cu el. Sărăcuţul.
Baftă!

| CapsuniCcaXD a răspuns:

Buna! Stiu cum te simti am si eu un catel! Poate l-a muscat un alt caine sau s-a intepat in ceva cand a fost afara sau chiar in casa! Cel mai bine este sa il duci la un veterinar urgent! Succes! Sa ai grija de el! Sper sa se faca bine!