| BountyLoverXD a întrebat:

TPU! As vrea sa-mi iau un catelus de companie, sau mai degraba sa adopt, nu neaparat unul dresat, dar cei care aveti ciani de companie se pot dresa sa faca excrementele laughing oriunde, nu pe covor, in olita, afara sau ceva de genu? Si cateilor le cade parul, de exemplu la un maidanez (nu de rasa pura), si trebuie sa-i vaccinez sau sterilizez? Spuneti-mi si voi cum sa-mi conving parintii sa adopt un catel!

3 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

E simplu un catel poti sal dresezi tu doar ca trebuie s-a cam agresiv sa stie cine-i seful apoi nu te vai deranja si te va asculta spune-le parintilor sal cum pere pentru ca daca va face ceva ce nu le vor place sa le spui ca o sal dai afara dar desigur invatal bine si mai ales trebuie sa te trezesti de dimineata ca sa-l plimbi si sal il scoti la ore fixe asa ca spune-le parintilor ca te vei trezi de dimineata sil vei plimba hrani si vei avea mare grija daca nu spune-le ca pot sa-l vanda okwinking

| jokerulvlad a răspuns:

Eu te-as sfatui sa iei un pikinez se dreseaza usor, nu mananca mult nu fac mare galagie, si mai ales daca ai parinti care nu vor sati ia un caine, un pikinez sigur iti va lua.

| LionxD a răspuns:

Eu mi-am luat o pisicuta care deja din magazin isi facea treburile in cutiuta lui tongue poate gasesti si tu un catelus care sa faca la fel