| viKaaLeX a întrebat:

Am o problema... vreau neaparat un catel de talie mica (de apartament) si tata nu ma lasa sa-mi adopt unul.Cum sa fac sa il conving? P.S. : Am grija de el, il scot afara, etc! Plss raspundeti!

4 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Crede-ma' cate intrebari de genul'am pus eu pe TPU.Eu de 3 ani vreau un caine si tot nu am primit! Faza e ca am vazut la altii in casa cum e sa ai un caine^^. Chiar daca e de talie mica tot face nazdravanii...cum ar fi sa roada cabluri(se poate curenta) sau diferite chestii.
Daca ai bunici la sat, i-ati acolo caine(: eu am gasit la sat unul pe strada in vara(: este un caine foarte energic si vad ca e si foarte inteligent(: si nici nu e urat.
Sau daca ai curte la apartament:d.[poate stai la casa:d]
Incearca pana in vara sa vezi ce poti face gen: sa faci curat, sa speli vase...Nu toti parintii au aceeasi personalitate' poate ai tai mai lasa' si iti iau un caine, dar ai mei nici nu vor' sa auda.
Acum m-am cam potolit si eu cu cainii in casa:-d.
Punete si tu in locul unui' caine cum e sa stea intre' 4 pereti:d si sa doarma toata ziua:d ei au nevoie de aer si distractie.Si nu cred ca ai tu timp sa stai cu orele' afara; d.
O seara placuta.x

| Asdffd a răspuns (pentru Asdffd):

Hei'(: scuze am spus atunci"poate stai la casa" am recitit intrebarea si am vazut ca stai la apartament, my mistake(:.x

| viKaaLeX explică (pentru Asdffd):

Mda... chestia cu spalatul vaselor si etc, tata lucreaza in strainatate.Stau cu bunica mea.Mama mea sta in constanta si bunica nu vrea sub nici o forma.Dar ma gandeam ca daca ar vrea tata ar vrea si bunica, nu?

| Asdffd a răspuns (pentru viKaaLeX):

Incearca sa vorbesti cu ea.Si pana la urma' v-a intelege, doar esti nepotul ei?
Bafta.x