| Young_Dae_Jyung_1990 a întrebat:

TPU azi mi-am luat un cățel, are o luna si e băiețel. I-am pus intr-un bol(căpăcel ) lapte, dar nu mănâncă ..Cum sa il fac sa mănânce?

Fundă.

6 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Incerci sa ii dai cu lingura sa se obisnuiasca.

| Tina88 a răspuns:

Bagi degetul in lapte si il dai apoi sa-l linga, o sa-si dea seama ce bun e lapticul si o sa manance singur, duci degetul tot mai aproape de bol cand ii dai ca pana la urma sa ajunga la bol.

| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Ii dai cu seringa de 20 ml. Eu asa am facut.

| piticot4 a răspuns:

Pai bagai putin boticul in lapt sau bagai si cateva bobite in lapte se vor inmuia si le va manca daca nu le mananca nu ii este inca foame

| Young_Dae_Jyung_1990 explică:

Mulțumesc, oricum i-am dat cu seringa si a mâncat puțin si oricum diseară il duc înapoi la mama lui si il iau peste o luna.

| Young_Dae_Jyung_1990 explică:

App am încercat sa ii bag boticul in lapte dar nu stătea se dădea in spate.