| ιαѕмιηααα a întrebat:

TPU URGENT!
jessie, cateaua mea, din nou
ii curg ochii si nasul uneori nu este ud.
este de ieri mai posomorata si acum cand m.am dus sa o mangai tremura.
am invelit-o cu patura ei, si sta acolo nemiscata..cuminte!
granulele le mananca numa seara in rest nu mananca deloc.
funda!

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Crezi că o ajuți foarte mult, dacă o învelești, o mângâi, ori te uiți la ea cum se stinge încet?
Poate avea orice, de la o simplă răceală, până la ceva care necesită tratament de urgență!
Dacă într-adevăr îți pasă de cățelușă, și vrei să o mai ai lângă tine, ia-o și du-o la un medic veterinar să o ajute! Azi, nu mâine!

| ιαѕмιηααα explică (pentru floresdemayo):

O duc maine, acum e inchis!

| ιαѕмιηααα explică (pentru floresdemayo):

Da din codita cand o mai strig!

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Nite detalii imi poti da? Unde o tii, are vaccinurile si deparazitarile la zi etc... Daca o tii afara, este foarte posibil sa fie otravita sau sa fii racit/tras-o curentul. Daca nu este vaccinata, poate sa fii luat vreun microb de afara.
Dar, cel mai bine iti recomand sa mergi sa o examineze un medic vetrinar.

| smartlollipop a răspuns:

Cred ca este bolnava rau, du-o repede la un veterinar sau cheama-l acasa si de preferat sa ii faca si o injectie. Sau daca nu e necesar macar un tratament sau ceva. Catelusa mea a avut o boala si a murit pentru ca am aflat prea tarziu. Sper ca nu are nimic a ta, nu te gandi la chestii prea urate.
Sper sa se insanatoseasca!

| ιαѕмιηααα explică (pentru smartlollipop):

Mersii! :*
saraca catelusa a ta!

| ιαѕмιηααα explică (pentru smartlollipop):

A si mai are zile cand e activa dar are zile cand doarmeeeeeeeeeee, dusa!
maine o duc.
am mai fost cu ea cand a fost otravita, i-a dat injectie si medicamente, maine merg cu ea!

| floresdemayo a răspuns (pentru ιαѕмιηααα):

Răsuflu ușurată când aud ceea ce-mi zici! Abia aștept să se vindece! Sănătate amândurora!

| ιαѕмιηααα explică (pentru floresdemayo):

Mersii! :*

| ιαѕмιηααα explică (pentru floresdemayo):

Acum, are nasucul ud. si sta cuminte la mine-n brate.