| SchiZz20CMrecords a întrebat:

TPU va rog un sfat!
raman datoare.Stiu ca poate nu am pus intrebarea la categoria potrivita dar aici mi se pare ca lumea da raspunsuri mai serioase si folositoare.

Deci...
In Romania am un motanel care din fericire s-a acomodat extraordinar de mult cu mine o iubire cum are pentru mine nu am vazut in viata mea.Problema e ca eu ieri am plecat inapoi in austria pentru ca aici am scoala si nu am putut sa il aduc cu mine n-ar fi rezistat atata drum se sperie foarte usor la oameni straini si mai mult il chinuiam, e in Romania cu bunicii mei.
Problema e urmatoarea de ieri de cand am plecat motanul meu plange intr-una ma cauta innebunit in casa si nu prea mananca.Ce sa fac sa numai fie asa? nu suport sa stau cu gandu asta ca e acolo si se chinuieste!
Va rog ce as putea face?
Dau funda la cine ma sfatuieste!

9 răspunsuri:
| VesnicRatacitore a răspuns:

Buna, cand stai cu ea, joacate, mangaio, si se va obisnuii.va prinde incredere. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci si eu ador pisicile.Am doua.
Cred ca dupa ceva timp o sa-si revie pana se obisnuieste fara tine.Iar fi mai usor daca ar fi altcineva care sa se joace cu el un fel de inlocuitor de al tau.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va cauta mai mult timp cam 2-3-4 zile.Te iubeste multtttt! Ea de mica sa obisnuit cu tine.Osa se obisnuiasca! Pacat ca nu ai luat-o cu tine dar imprejurarile...

| SchiZz20CMrecords explică (pentru anonim_4396):

Nu a crescut de mic cu mine ci cu bunicii mei..ma vede doar in vacante dar se pare ca in vacanta asta de vara sa acomodat mai mult decat necesaru de mine si acum sufar si eu si el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicuta scumpa de la avatar este a ta?

| papusica987 a răspuns:

Buna.
asa am patit si eu cu catelusu` meu cand am plecat la mare, plangea si dormea pe hainele mele.
si la scoala cand plec sta suparat.
spune`le bunicilor tai sa se joace cu el, sa il iubeasca la fel cum l-ai iubit si tu! are nevoie de multa iubire ca sa treaca peste:-ss
si ca sa manance, spune`le sa-i cumpere o mancare de pisici ff buna, sau sai dea carnita(no sa refuze).
pup>big grin

| Maya2014 a răspuns:

Offf...eu zic sa-l iei cu tine.Animalutele iubesc mult mai profund decat oamenii si daca nu esti langa el e posibil sa nu reziste mult.Va rezista la drum pentru ca vei fi tu cu el :*

| saturatadeprtfalsi a răspuns:

Pai eu zic sa-l pui intr-o cusca de aia de drum si sa-l lasi acolo pana ajunji in Austria

| meli20 a răspuns:

Buna SchizZ! Nu ai putea face nimicsad... Daca te-ai putea intoarce motanul ar fi cel mai fericit! Imi pare rau!