| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Buna
Am si eu o intrebare pentru
iubitorii de animalute.
Sper sa cititi ceea ce scriu si sa ma ajutati cu un mic sfat daca se poate.Promit ca raman datoare
Eu vin doar in vacanta la bunicii mei in Romania, stau cate o luna 2 cat am vacanta de fapt.
Ei au un motanel in varsta de 2 ani care din fericire sa acomodat extraordinar de mult de mine.Ma vede doar cateva luni pe an si ma iubeste enorm pecand pe buncii mei i vede zilnic si cand timp sunt eu acasa nici macar nu-i baga in seama. Indiferent unde merg e dupa mine ne jucam ore intregi doarme, mananca cu mine daca sunt suparata sau fericita mereu sta in preajma mea sa vada ce am patit. Daca plec cateva ore de acasa deja incepe sa planga dupa mine.Pur si simplu ma soarbe din priviri si are o dragoste extraordinar de mare asupra mea.Sentimentul e reciproc si din partea mea si niciodata n-am crezut ca ma voi acomoda atat de intens de acest motanel.
Problema e urmatoarea ieri jucandu-ma cu el imi spune bunica mea urmatoarele cuvinte.-Ce o sa ma fac cu el dupa ce pleci? iar no sa manance de dorul tau si o sa slabeasca extrem de mult.
Pe moment am inlemnit sa aud asa ceva, am mai fost in tara dar atunci era mai micut si nu prea avea el treaba cu cine vine si pleaca.
Acum a mai crescut si asta iarna i-a facut la fel bunciei mele probleme din cauza ca i era dor de mine.Slabise mult si orice haina era de-a mea prin casa nu se dezlipea de ea.
Ce pot face in privinta asta ca sa nu se repete problema? Nu il pot lua cu mine in strainatate ca mai mult ar sta singur din cauza programului meu si nu vreau asta.
Ce as putea face ca sa nu-i fie iar rau dupa ce plec eu?
Dau funda!

5 răspunsuri:
| Pawesome a răspuns:

I-al cu tine. Chiar daca ai un program incarcat, iti va simti mirosul, o sa fie mai in largu lui printre lucrurile tale, si tie o sa iti lumineze ziua sa il vezi.

| BlaaBlaa a răspuns:

Eu zic sa-l iei cu tine, este foarte atasat de tine si chiar va suferii daca nu esti langa el. Si chiar daca ai un program incarcat, va sta la tine acasa, si macar este cu tine cand dormi sau cand te trezesti, stie ca cineva ii langa el si il iubeste. Eu in locul tau l-as lua.love struck

| leftside a răspuns:

Eu zic sa il iei cu tine, chiar daca nu ai timp mult de el, totusi va fi fericit sa fie cu tine, decat sa il lasi sa slabeasca iar!

| ziggs a răspuns:

Singura solutie ar fi sa il iei cu tine crede-ma dupa cate am vazut ar fi mai fericit cu tine chiar daca ai avea un program mai incarcat.

| cristi_7795 a răspuns:

Mai bine il iei cu tine, pentru ca daca vei lipse poate 1 an sau mai mult din nu stiu ce cauza poate sa moara pentru ca nu mananca ca nu esti tu acolo.Am avut si eu 2 pisici care au crescut mare si unde mergeam eu venea unul dintre ei dupa mine, odata cand m-am dus la gradinita motanul a venit dupa mine si l-a calcat masina...credema eram in stare sa intru in coma, nu stiam ce sa fac eram disperat totusi a trebuit sa ma duc la gradinita si m-am dus.
Dupa un timp pisica si ea a fost calcata de masina ca s-a dus dupa bunicul meu, dupa aia asa m-a durut inima vroiam sa dau timpul inapoi...Deci mai bine l-ai lua cu tine ca cine stie se mai poate intampla un accident.