| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o tristete in suflet si as avea mare nevoie de un sfat
Au trecut sarbatoriile iar majoritatea oameniilor revin la rutina de zi cu zi.
La fel si eu azi voi pleca in Austria locul in care de 3 ani imi mananc nervi si sanatatea.Nu ca nu mi-ar placea, am tot ce imi doresc acolo dar imi lipsesc enorm bunicii mei care i las in Romania.
Desi stau acolo de 3 ani si vin numa in vacante aici nu m-am acomodat deloc in Austria, nu suport nimic de tine de orasul ala si faptul ca locuiesc doar cu mama acolo ma termina.Scoala e extrem de grea in iunie voi avea 6 examene iar putere sa trec de toate nu prea mai am.
Buncii mei mereu ma incurajeaza dar ma omoara gandul asta ca stiu ca de fapt sufera enorm dupa mine si in fiecare noapte plang. Acum i voi mai vedea doar in iunie peste 6 luni si nu stiu cum imi va trece gandul asta stiindui aici cu inima zdrobita.Plus ca imi va fi prea dor de ei.
Sunt singurele persoane care simt ca ma mai iubesc si in fiecare zi imi spun cuvintele astea in rest..dezamagire totala mama nu-i asa atasata de mine iubitu sau ma rog fostul prieten la fel prietenii nu le spun niciodata ce am ..si ca fapt divers din partea lor simt ca as fi un nimic.
Am degand sa termin liceul si sa plec naibi din Austria aia dar sunt impartita in 2 locuri. Daca plec din Austria va suferi mama daca plec din Romania sufera buncii.Iar eu sunt la mijloc si trebuie sa i multumesc pe toti.
Imi este frica defiecare data cand plec ca nu cumva sa fie ultima data cand i vad sunt totusi bolnavi cum sunt toti batranii si as inebuni fara ei
Numai am putere nu stiu ce sa fac ca sa fie bine la toata lumea.
Voi ce m-ati sfatui?

3 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Intoarce-te in tara.De ce mama ta o sa sufere? I place sa stea sluga la strini, in loc sa vina in tara natala?

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Cred ca ar trebui sa pleci. Explica-i mamei tale ca bunicii tai sunt batrani si nu mai au mult de trait ar merita sa pleci din Austria. Gandeste-te ca mama ta e tanara si mai are mult de trait, dar bunicii nu. Sunt de acord ca mama ta ar suferi, dar cred ca daca te iubeste o sa te inteleaga. Nu stiu daca sunt prea cruda in ceea ce zic, dar eu asa as proceda.

| moneantonella a răspuns (pentru IsAbElLaSwEeT):

Eu cred ca ar trebui sa pleci inapoi in Austria sa iti mai vezi mama si dupa aceea sa te intorci inapoi la bunicii tai.gandstete foarte bine deoarece no sa te poti vedea pentru mult timp cu bunicii deoarece sunt in varsta. Sper ca te-am ajutat!