| anonim_4396 a întrebat:

Tzau all, am gasit o pisicuta ieri cand am fost cu prieteni si am luat-o cu mine ca m-am indragostit de ea, cum mama nu ma lasa sa tin animale in casa am ascuns-o peste nopate=), dar nu stiu cat sa o mai pot ascunde, cum sa-i zic sa ma lase cu pisica in casa? Plz helpkissbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca ai tinut ascunsa pisicuta si daca ea n-a aflat ca este in casa n-o va deranaj nici cat o sa stea.succes.:*:*

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu o sa o pot convingecrying, de 1 an fac asta si am incercat faza cu ochi cu catelul bleg da tot nu vreacryingDetesta mai ales cand vede un animalcrying, nu stiu cum sa ii zic dar faza proasta e ca prietenul ei o convinge sa nu tina animale in casacrying((

| Ralux a răspuns:

Pai desigur, cand mama ta va afla va fi furioasa. Dar trebuie sa o linistesti comportandu-te matur. Daca iei pisicute fara sa ii spui mamei tale nu pari foarte responsabila si din aceasta pricina mama ta se va infuria.Nu ai procedat corect.Trebuie sa aplici cunoscutele "tactici de convingere" big grin.
Trebuie sa ii arati ca esti matura, sa ii arati ca ai crescut, ca vei avea grija ca te-ai documentat si ca stii tot ce se poate sti despre pisici si rasa ei.Incearca si ochii de catelus bleg si multe te rog si promisiunibig grin dar sa te tii de promisiuni, altfel mama ta isi va pierde increderea in tine.
Cautati o solutie amandoua pentru a tine pisicuta daca nu in casa. Faceti o lista de reguli si spune-i ca animalele o fac fericita.Si mama ta doar vrea sa te faca fericita nu?big grin arata-i ca nu e un moft de al tau, pentru ca s-ar putea sa creada asta.Pe net si in ziare a aparut cazuri ca pe langa "doar neplaceri" ceea ce vede mama ta, sunt si beneficii. Pisicile cica fac bine la inima si la mai nu stiu ce etc.Documenteaza-te si...multa bafta!

XoXo kiss.
Succces!happy

| sweety_1169 a răspuns:

Pai ii poate se teme sa nu iei microbi de la ea sau sa faci vreo alergie( nici pe mine nu ma lasa dar am convins o insa mai tarziu m am trezit cu alergie la par de pisica...caine)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Trebuie sa o convingi ca vei avea mare grija de ea si asa si trebuie sa faci.
Multa bafta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti lua o pisica de afara si sa o aduci in casa straight face
E cum ai aduce un boschetar in casa straight face
Tu ai adus un sac de purici in casa ( cum zice unchiul meu ), pisica aia nu e vaccinata ...cine stie ce boli poti lua straight face
Trebuie sa ii spui mamei tale de ea si daca nu accepta sa o pastrezi o duci de unde ai luat'o!
Si eu am niste pisoiasi la bloc, unu este gri cu burtica alba si are niste ochisori albastrii spre gri... e ft dulce. dar nu ma vezi ca la'm luat de langa mamica lui straight face

by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am gasit o pisicuta si mama nu ma lasa sa o tin in
casa ce sa fac?
ajuta-ma te rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama toate pisicile care le gaseste pe langa bloc le aduce in casa. Odata m-a muscat una si i-am dat un pumn in cap ca si-o muscat limba. Eu in locul tau as arunca-o pe geam.

| raza-de-soare a răspuns:

Pffcrying(( te inteleg perfect...de ani de zile o rog sa ma lese cu un catel in casa... fac nenumarate promisiuni ca voi avea grija de el... dar am avut un papagal si nu am avut prea mare grija de el cu ceva timp in urma...si de atunci nu mai are incredere in mine... zice ca daca ne vom muta la casa poate voi avea un animal, dar asa nu ...nu la apartamentcrying((((