| katalinakarina a întrebat:

Buna TPU mi-am luat acum 2 zile o pisicuta de vreo 2 luni care era foarte salbatica. alaltaieri am tinut-o in casa, ba chiar a dormit cu mine dar ieri, am dus-o afara sa-si faca nevoile si a fugit la vecinul meu in curte si se ascunde acolo. nimeni nu o poate prinde dar stiu ca e acolo. poate aveti voi vreo idee cum as putea sa o prind avand in vedere ca e cam salbatica (am incercat sa o ademenesc cu mancare si nu merge )... mersi :X

Răspuns Câştigător
| AndreeaIM a răspuns:

Stiu eu cand eram mai mica a intrat o pisica salbatica la mine in apartanent la bloc din greseala si apoi s-a ascuns sub o masa si nu o puteam prinde, dar ia un cearsaf si atunci cand o vezi sau cand o fugaresti arunc-o pe ea si asa ea se linistease si nu stie ce e cu ea pe acel moment pentru ca are cearsaful pe ea si o so prinzi happy funda? big grin

2 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

Incearca sa blochezi caile de iesise ale locului in care e ea. Ademeneste-o cu carnita proaspata. Sigur o vei prinde.

| burteaalexandru a răspuns:

Salutari nu imi merge camera web cand o pornesc imi da cineva un sfat pote de la instalare ofer fundita