| Ancutss30 a întrebat:

Un Golden Retriever poate trai intr-un apartament de 2 camere? Sunt probleme :roade, latra? Ce face daca este singur?

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Da poate trai intr-un apartament de 2 camere.Cu rosul si latratul depinde de cum este educat.Si trebuie sa il duci la plimbare des ca aceasta rasa are multa energie de consumat.

| Pufarinee a răspuns:

Golden retriver are nevoie de multa miscare! nu cred ca poate rezista intr-un apartament de doua camere!

| leea99 a răspuns:

UN golden este enorm. O data unul a sarit pe mine in doua picioare si m-a daramat pentru ca era foarte mare. Normal ca nu poate. Tatal meu spune ca un golden este pentru palat. Din pacate latra mult doar ca nu roade mult. http://wallpaper.avantzone.com/images/golden_retriever_avantzone02.jpg Uite ce dragut e.

| Maria2901 a răspuns:

Da,poate trai in apartament cu 2 camere dar acum daca esti tu singura cu parintii tai in casa poate sta.Pt ca daca sunt multi in apartament, acesta nu va putea sa se desfasoare, trebuie sa-l scoti afara des pentru ca aceasta rasa are multa energie de consumat(asta daca vrei sa nu iti sparga ceva prin casa)

| criscalin a răspuns:

Si eu am un Golden Retriever si te avertizez ca o sa creasca gicant!
S-ar putea sa-ti roada mobila ( mie mi-a ros masa); de latrat nu prea cred.