| IustinaSiAtat a întrebat:

Un pic de ajutor daca se poate (FUNDA!). Cum imi pot invata cainele sa stea in lesa?

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Pai ii pui lesa mereu cand il scoti la plimbare ca el isi va da seama mereu cand iei lesa in mana ca il scoti afara la plimbare.
Ii pui lesa de gat si il iei afara. Daca nu se misca si sta nemiscat in lesa tu tot insisti cu el pentru a se invata il tragi pana se invata ca daca vrea sa stea afara trebuie sa mearga cu lesa.
Poate fi mai rau si neascultator incat sa nu vrea sa auda de lesa dar tu insista si va sti.
Pa, pa!

3 răspunsuri:
| IustinaSiAtat explică:

Da.stau la casa

| Fikki a răspuns:

Daca vrei sa il inveti cu lesa i`o pui si il scoti afara daca el nu e sigur pe el si sta nemiscat nu-l forta pentru ca atunci va sti ca lesa este ceva rau si nu o va purta incearca sa fie cat mai liber lasa-l sa miroase la inceput pana se obisnuieste iar apoi totul o sa fie mai usor. Funda?

| alinutzy19 a răspuns:

Stai la casa?