| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten de al meu va lua de la cineva un caine de un an si ceva, dar oameni aceea nu prea stiu detalii despre el ca s-au trezit cu el la poarta, ei au spus ca cainele este bland, dar eu cu el vrem sa il aducem acasa in lesa, stiti daca va sta cainele in lesa? sau ceva sfaturi cum sa il fac sa stea in lesa daca nu sta?
Dau funda...

Răspuns Câştigător
| Claudiu13 a răspuns:

Poi daca nu vrea sa stea in lesa atragei atentia cu ceva in timp ce ii pui lesa! de ex: niste mancare!winking
Si cand il aduci acasa eu as zice sa ii pui o bornita ca sa nu se intample ceva... Chiar daca stapanul zice ca este bland, pentru ca nu sti ce poate face acel caine mai ales daca spui ca s-a trezit cu el la poarta. Funda?
PLZ!

1 răspuns:
| rob235 a răspuns:

Ii pui lesa si daca face urat il lasi sa se obisnuiasca cu ea. S-ar putea sa schiorlaie, dar sa nu-l bagi in seama, cand va obosi nu va mai zice nimic. Pentru ca sa se obisnuiasca mai bine, dupa ce s-a calmat poti sa-l plimbi putin prin zona cat mai repede pentru a-l obosi, si va sta linistit.