| Theodor_2430 a întrebat:

Unde este cel mai frumos litoral?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Franta, Coasta de Azur.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde ce cauti: o insula exotica? un oras vechi? un complex de hoteluri cu facilitati de lux?
In Romania cea mai spectaculoasa plaja mi-a parut la Sf. Gheorghe, dar e o zona neamenajata, salbatica, in plina rezervatie naturala. N-ai sa auzi acolo manele, cocalari, fite, nici sa iti fure hainele de pe plaja, ca de acolo nu pleci cand vrei, trebuie sa iei un vaporas. Ceva mai civilizat (in sensul ca ai terase, wc pe plaja ) dar totusi izolat ar fi la Sulina.
Mai aproape de Romania sunt plaje superbe in Bulgaria, la sud de Varna sau daca vrei intr-o statiune cu all-inclusive Albena, daca vrei un orasel mic si special, Obzor. Apoi pe masura ce te indepartezi de Romania sunt locuri superbe in Grecia, Turcia, Croatia, Cipru - depinde de buget si activitati.

Răspuns utilizator avertizat
| DianaXoXo a răspuns:

In Romania?
Eforie Nordlove struck
sau la Mamaia

| addictedformetal a răspuns:

Grecia! santorini!

| google_6002 a răspuns:

Depinde de preferinte. Oricum, mai putin in Romania laughing