| felixfelixfelix a întrebat:

Unde pot tine tine porcusorul de guineea pentru o luna ca momentan nu am bani sa inlocuiesc cusca stricata dau funda pentru cele mai bune aspunsuri multumesc aticipat:

Răspuns Câştigător
| PigsCanFly a răspuns:

Intr-o cutie de plastic, pentru ca face pipi, si se strica aia de carton. Sau un bol mare, dar e incomod. Pe al meu l-am tinut la inceput intr-o cutie de-aia de depozitat haine.

4 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Porcusorii de guineea se tin cate 2 de acelasi sex intr-o cusca de minim 1m.
Daca chiar nu ai bani momentan, poti cumpara un acvariu in care ii pui talas, hrana si apa, rotita, jucarii, ascunzatori etc... Si daca ai doar 1, mai cumpara 1, pentru ca ei nu se simt bine singuri.
Succes!

| felixfelixfelix explică (pentru RoxanaDenisa):

Multumesc pentru raspuns

| Adrian999 a răspuns:

Intr-o cutie fara capac sau acvariu cv(fara apa lool)laughing

| 7Mary7 a răspuns (pentru Adrian999):

Cred ca e cam mult sa il tina intr-o cutie o luna.